Author: Rafal (Page 1 of 3)

Blitz

P1110891
Wyniki Turnieju Blitza

M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 FM KRAIŃSKI, Aleksander 2300 8 36 46 7 40
2 I++ WĄCIOR, Maciej 2100 7 35 46 5 35,5
3 I++ TUSTANOWSKI, Mateusz 2100 7 34,5 45,5 7 34
4 k KOZAK, Antoni 2200 6,5 30 38,5 6 28,5
5 k LORENC, Marian 2200 5,5 32,5 41 4 28
6 k FUKOWSKI, Paweł 2200 5 33 41,5 4 26
7 I+ KUŚ, Aleksander 2100 4,5 30 38,5 4 21,5
8 I NAMYŚLAK, Piotr 2000 4 29,5 38 4 14
9 I FILEWICZ, Radosław 2000 3,5 35 45,5 3 20,5
10 I++ POSUNIAK, Weronika 1900 3 33 41,5 3 19
11 II+ PRZEPIÓRA, Anna 1700 3 30,5 38 3 17
12 I DYTMAN, Radosław 2000 3 29 36,5 3 14
13 I OSSOLIŃSKA, Matylda 1800 2,5 26,5 33,5 2 15
14 II CHRABĄSZCZ, Dariusz 1800 0,5 28 37 0 2

HIT! Kojarzenie SMS-em

Można otrzymywać swoje kojarzenie SMS-em. Wystarczy podać sędziemu głównemu numer telefonu na który ma być wysłana wiadomość tekstowa.

Wykłady szkoleniowe

Kolegium Trenerów zaprasza trenerów, instruktorów i opiekunów na wykłady:

Środa 15 marca godz. 9.45-12.00
„Przejście z wieku juniora do seniora”
– mm Marek Matlak (starszy trener FIDE)

Czwartek 16 marca godz. 10.15-12.30
„Znaczenie przygotowania debiutowego w poszczególnych grupach wiekowych Mistrzostw Polski Juniorów”
– GM Marcin Tazbir (instruktor)

Piątek 17 marca godz. 9.45-12.00
„Znaczenie twórczego potencjału zawodnika i wykorzystania go w procesie rozgrywania partii szachowej”
– mm Jacek Bielczyk (trener I klasy)

Wykłady odbędą się w Sali Audiowizualnej CWS „Gwarek”

Kangur 2017

http://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gifW związku z licznymi zapytaniami o możliwość pogodzenia udziału w MPJ 16–18 lat z międzynarodowym konkursem „Kangur matematyczny” informujemy:
Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 16.03 o godz. 8.00 w ośrodku Gwarek w Ustroniu przez regionalną koordynator panią Marię Kaczmarzyk. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panią koordynator mkaczmarzyk@wombb.edu.pl  tel. 503 501 869. Zgłoszenie (wyłącznie drogą mailową) powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika, kategorię, w której startuje oraz czterocyfrowy kod swojej szkoły.

Odprawa techniczna

4.6. Warunkiem dopuszczenia do startu jest posiadanie:
b) kopii dowodu wpłaty wpisowego i opłaty rankingowej na konto PZSzach;
c) pisemnego oświadczenia pełnoletniego opiekuna o opiece nad zawodnikiem.

6. TEMPO GRY
90 minut dla zawodnika na 40 posunięć plus 30 minut na dokończenie partii oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

9.1. Klasyfikacja końcowa finalistów ustalana jest z uwzględnieniem następujących, kolejno stosowanych kryteriów: suma zdobytych punktów; wartościowanie średnie Buchholza; wartościowanie pełne Buchholza; liczba zwycięstw; progresja; wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami; średni ranking krajowy przeciwników.

11.3. Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
11.4. W Mistrzostwach obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 40 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40 posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.
11.5. Zawodnikowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji sędziego rundowego do sędziego głównego zawodów, w ciągu 1 godziny od zakończenia partii.

Na sali gry obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych, smartwatch’y, tabletów, laptopów…

12.1. Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy partnerów.
12.2. W razie stwierdzenia podejrzenia użycia przez zawodnika alkoholu organizator oraz sędzia główny mają prawo zażądać, a zawodnik ma obowiązek poddać się badaniu na obecność alkoholu w organiźmie. Pozytywny wynik lub brak zgody na badanie powoduje dyskwalifikację zawodnika i przesunięcie na ostatnie miejsce w zawodach.

9. Runda

DMPJ 2015
Ekstraliga

VOTUM SA Polonia Wrocław     - LKSz GCKiP Czarna             4,5:1,5
Rodło MDK Opole              - MKSz Rybnik                   1,5:4,5 
KSz Stilon Gorzów Wlkp.      - MUKS Stoczek 45 Białystok     2,0:4,0
KKSz Kraków                  - Gülermak KSz Polonia Warszawa 1,5:4,5 
UKS Hetman Koronny Trzebinia - KSz Hetman Katowice           2,0:4,0


I Liga

UKS Ognisko Rydułtowy - MUKS MDK Śródmieście Wrocław         2,0:4,0
KSz Solny Grzybowo    - ŻKSz Żary                            2,5:3,5
Javena Hańcza Suwałki - KS Laura Chylice                     2,5:3,5
MKS MOS Wieliczka     - AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 2,0:4,0
UKS SP 8 Chrzanów     - KMKSz VICTORIA KOMPLEXBUD            2,0:4,0

Cukier wygrał Beskidy Open

Beskidy Open
Dziś zakończył się turniej towarzyszący Beskidy Open.

Zwycięzcy grupy A:

1. Cukrowski Filip  2330 UKS Rodło Opole                      8.5
2. Mroziak Maciej   2333 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 8.0
3. Płaneta Wojciech 1723 Klub Szachowy Kana Tarnów            6,0

Zwycięzcy grupy B:

1. Żerebiec, Maurycy	1098 KSz Polonia Wrocław 8.0
2. Ziółkowski, Cyprian	1242 KSz Polonia Wrocław 7.0
3. Stężycki, Artur         0 ŻKSz Żary           6,5

8. Runda

Kamil Stoch
Ekstraliga

LKSz GCKiP Czarna             - UKS Hetman Koronny Trzebinia 3,0:3,0
KSz Hetman Katowice           - KKSz Kraków                  3,0:3,0
Gülermak KSz Polonia Warszawa - KSz Stilon Gorzów Wlkp.      5,0:1,0
MUKS Stoczek 45 Białystok     - Rodło MDK Opole              2,5:3,5
MKSz Rybnik                   - VOTUM SA Polonia Wrocław     2,5:3,5

I Liga

MUKS MDK Śródmieście Wrocław         - UKS SP 8 Chrzanów     5,0:1,0
KMKSz VICTORIA KOMPLEXBUD            - MKS MOS Wieliczka     3,5:2,5
AKSz Hetman Politechnika Koszalińska - Javena Hańcza Suwałki 2,5:3,5
KS Laura Chylice                     - KSz Solny Grzybowo    3,0:3,0
ŻKSz Żary                            - UKS Ognisko Rydułtowy 4,0:2,0

7. Runda

DMPJ2015
Ekstraliga
MKSz Rybnik – LKSz GCKiP Czarna 4,0:2,0
VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok 3,5:2,5
Rodło MDK Opole – Gülermak KSz Polonia Warszawa 4,0:2,0
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – KSz Hetman Katowice 1,5:4,5
KKSz Kraków – UKS Hetman Koronny Trzebinia 5,0:1,0

I Liga
ŻKSz Żary – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,5:3,5
UKS Ognisko Rydułtowy – KS Laura Chylice 3,0:3,0
KSz Solny Grzybowo – AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 2,0:4,0
Javena Hańcza Suwałki – KMKSz VICTORIA KOMPLEXBUD 3,0:3,0
MKS MOS Wieliczka – UKS SP 8 Chrzanów 3,5:2,5

6. Runda

DMPJ 2015
Ekstraliga
LKSz GCKiP Czarna – KKSz Kraków 1,0:5,0
UKS Hetman Koronny Trzebinia – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 0,5:5,5
KSz Hetman Katowice – Rodło MDK Opole 3,0:3,0
Gülermak KSz Polonia Warszawa – VOTUM SA Polonia Wrocław 5,0:1,0
MUKS Stoczek 45 Białystok – MKSz Rybnik 4,5:1,5

I Liga
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – MKS MOS Wieliczka 4,0:2,0
UKS SP 8 Chrzanów – Javena Hańcza Suwałki 1,5:4,5
KMKSz VICTORIA KOMPLEXBUD – KSz Solny Grzybowo 4,5:1,5
AKSz Hetman Politechnika Koszalińska – UKS Ognisko Rydułtowy 3,5:2,5
KS Laura Chylice – ŻKSz Żary 4,5:1,5

Page 1 of 3

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén